Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ręczna plażowa
Nasz Tczew Sport

Samborowa integracja na piasku Kanonki

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji turniej piłki ręcznej plażowej. Wzięło w nim udział jedenaście zespołów, a ich rywalizację na Kanonce obserwowała rzesza kibiców.

Organizatorzy nie spodziewali się tak dobrej frekwencji. W kategorii mężczyzn do zawodów przystąpiło siedem drużyn różnych pokoleń szczypiornistów. Od szesnastolatków do zawodników liczących blisko 50 lat. Najwięcej grało oczywiście tczewian, ale na turniej przyjechali też miłośnicy piłki ręcznej plażowej z Grudziądza i innych miejscowości naszego powiatu. Tradycyjnie pojawił się jeden z najbardziej znanych zawodników reprezentacji Polski i Orlenu Wisły Płock Michale Daszku, który juz nie pierwszy raz pojawia się w rodzinnym mieście właśnie na tych zawodach.

Cztery drużyny, rywalizowały w turnieju kobiet, a były to ekipy złożone z zawodniczek Sambora Tczew różnego pokolenia – juniorki, seniorki i piłkarki doświadczone, które mają za sobą zmagania na szczeblu ligowym.

Zwyciężyła drużyna Beer Sambor złożona z seniorek Sambora, na drugim miejscu z jedną porażką znalazła się drużyna Sambor Kapucyny w której skład wchodziły juniorki starsze, trzecie miejsce zajęła ekipa o nazwie Damy Radę albo Nie, a czwarte juniorki młodsze, czyli Smerfetki Sambor.

W kategorii mężczyzn rywalizacja w dwóch grupach wyłoniła półfinalistów. W pierwszym z półfinałów Delfin Grudziądz pokonał zespół Dafi 2:0. W drugim półfinale rywalizowali w zeszłoroczni finaliści. Ekipa Orek ze wspomnianym Michałem Daszkiem walczyła z drużyną Aten Domy. Po bardzo wyrównanym boju do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka, czyli shoot-outy. Ostatecznie lepszy okazał się Orek.
W finale, również zaciętym, Orek znalazł pogromców. Turniej wygrał Delfin Grudziądz. Trzecie miejsce zajęła drużyna Aten Domy.