Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Karczykowski książka
Nasz Tczew

Tczew wydał książkę o światowej sławy tenorze

W siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja książki zatytułowanej “Ryszard Karczykowski. Wyśpiewałem życie”.

Na publikację składają się: wywiad rzeka ze światowej sławy tenorem przeprowadzony przez Krzysztofa Kordę i Janusza Landowskiego oraz zdjęcia profesora Karczykowskiego, a także grafiki i artykuły prasowe na temat wydarzeń w jakich uczestniczył pochodzący z Tczewa artysta.

Spotkanie z Ryszardem Karczykowskim odbyło się w wypełnionej sali konferencyjnej imienia Jana Strelaua w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy jarosława Dąbrowskiego. Rozmowę z bohaterem wieczoru i autorami książki dyrektorem MBP w Tczewie Krzysztofem Kordą i prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej prowadził Aleksandra Kęprowska z Radia Tczew. Podczas spotkania można było usłyszeć kilka historii z życia profesora Ryszarda Karczykowskiego.

Po rozmowie goście mieli okazję nie tylko otrzymać dedykację słynnego tenora, ale także zamienić z nim kilka zdań i zrobić zdjęcie. W telewizji Tetka będzie można zobaczyć pełną relację ze spotkania z Ryszardem Karczykowskim.