Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kwiatowa w remoncie
Nasz Tczew

Zamknięty przejazd na remontowanej Kwiatowej

W ciągu ulicy Kwiatowej wymieniana jest nawierzchnia, przejazd tą drogą jest zamknięty. Zadanie podzielono na trzy etapy. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie zostanie zrealizowane do końca lutego.

Trwa wymiana nawierzchni w części ulicy Kwiatowej. Przejazd drogą jest zamknięty. Inwestycja, szacowana na blisko 1 milion złotych, jest dofinansowana w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Samorządowych.

Ulica Kwiatowa znajduje się w handlowo-przemysłowej części Tczewa. Obsługuje kilka firm znajdujących się w tej strefie. Nie jest głównym ciągiem, a łącznikiem między ulicami Malinowską i Gdańską, pozwalającym uniknąć często zakorkowanych skrzyżowań. Ponadto ulicą Kwiatową poprowadzony jest wyjazd z centrum handlowego. Dlatego jest tu spore natężenie ruchu.

Stan części drogi był fatalny. Do podjęcia decyzji o wymianie nawierzchni w ciągu ulicy Kwiatowej skłoniła władze Tczewa możliwość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, a jest ono możliwe na poziomie 50 procent.

Inwestycja miała być przeprowadzona w końcówce ubiegłego roku, ale pogoda uniemożliwiła wykonawcy realizację zadania. Do głównego frontu prac przystąpiono blisko tydzień temu, o czym powiedział nam kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.